Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2019 - 2020 sezonu | Transfer Dosyamız

Çöküş
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Aslı Yaşar Karlıklı tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Hocam , Donis hücum hattının her bölgesinde kullanabilen bir oyuncu. Kariyerinde attığı 102 golün dağılımına bakınca her mevkide oynamış ve başarılı olmuş.

Bu arada Ahmet 1+3 yıllık sözleşme de ilk defa gördüm. Demek ki herif cidden arıza.
    Bu durumda sağ açık da oynayabilir ve cidden arıza...
    Bir "âh" ile bu âlemi virân ederim ben!

Yorum yap

• Transferlerin gidişatına bakılırsa forvet transferi de beklenmedik bir isim olacak gibi. Aldığımız oyuncuları genelde önceki günden öğreniyoruz.

Buna delil olarak şunu da gösterebilirim; YES ve Hasan bu sezon transferde söylenene göre bilerek isim vermiyolar ki bunu Donis’in transferinde de gördük. Buna karşılık ağızlarında sürekli Berg var. Aşağı yukarı hergün Berg ile alakalı bir şeyler söylüyolar.

Bana kalırsa bu işi de danışıklı yapıyor olabilirler. Yönetim her kimle ilgileniyosa duyulmasını istemediğinden camianın genelinin güvendiği isimlerle hedef saptırıyolar gibi duruyor.

Forvete her kim gelicekse muhtemelen gelmeden önceki gün öğrenicez bunu.
      "Zehir olmayan madde yoktur; zehir ile ilacı ayıran dozdur"

Yorum yap

• Yusuf’un gitmesini istemiyorum.
        Kimsin Sen? Şüphesiz Sen, Sen Değilsin!..

Yorum yap

• Aslı Koray Böyük tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Yusuf’un gitmesini istemiyorum.
          Konuşulan rakamlara gitmesi imkansız gibi bir şey zaten. Eljif için bile fener 20 milyon fiyat çekiyor. Yusuf’un az adam akıllı bi menajeri olsa şuan konuşulan miktarlar çoktan 30’u görmüştü.

Saçma sapan 15’e biteceğini düşünüyorum gibi açıklamaları olmasa gucci adem’in lille de bu kadar cimri davranmazdı.

Ben de gitmesini istemiyorum bu arada. Elimizde o bölgede oynayacak oyuncu olsa da Yusuf tarzında oyuncumuz yok. Yusuf rakipler için büyük tehdit uzaktan şutlarıyla. Aynı zamanda da lider oyuncu; bunu her anlamda hissettiriyor. Abdülkadir kariyerinin hiçbir döneminde öyle bir lider olamayacak. Yusuf’a kaptanlık sadece yaşı diğer gençlerden büyük diye verilmedi. Adam kaptanlık için doğmuş gibi.

Yorum yap

• Aslı menesf tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Konuşulan rakamlara gitmesi imkansız gibi bir şey zaten. Eljif için bile fener 20 milyon fiyat çekiyor. Yusuf’un az adam akıllı bi menajeri olsa şuan konuşulan miktarlar çoktan 30’u görmüştü.

Saçma sapan 15’e biteceğini düşünüyorum gibi açıklamaları olmasa gucci adem’in lille de bu kadar cimri davranmazdı.

Ben de gitmesini istemiyorum bu arada. Elimizde o bölgede oynayacak oyuncu olsa da Yusuf tarzında oyuncumuz yok. Yusuf rakipler için büyük tehdit uzaktan şutlarıyla. Aynı zamanda da lider oyuncu; bunu her anlamda hissettiriyor. Abdülkadir kariyerinin hiçbir döneminde öyle bir lider olamayacak. Yusuf’a kaptanlık sadece yaşı diğer gençlerden büyük diye verilmedi. Adam kaptanlık için doğmuş gibi.
            Yusuf zaman zaman kötü futbol oynadi. Kötü sonuçlar aldı. Kötü eleştirilere maruz kaldı ve kalmakta. Ama o arkadaşları için hocası için en önemlisi üzerindeki forma için savaşmaktan vazgeçmedi. Tüm olumsuzluklara rağmen çıktı topunu en iyi şekilde oynamaya çalişti ki bunu başardi.

Evet bazen yapmaması gereken şeyleri yapıyor ama onu yapmasını beklemediğimiz işlerler de kapatiyor.
            Abdüş ile kıyaslamaya gelirsek , evet oynadıklari mevkilerin şuan ligde en iyileri, en iyileride olacaklar ama Yusuf gerek saha içinde olsun gerek saha dışında olsun Abdüş’ten hep bir adım önde olacak.
            Kimsin Sen? Şüphesiz Sen, Sen Değilsin!..

Yorum yap

• İkisi de kalmalı.

Yorum yap

• Aslı Koray Böyük tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Yusuf zaman zaman kötü futbol oynadi. Kötü sonuçlar aldı. Kötü eleştirilere maruz kaldı ve kalmakta. Ama o arkadaşları için hocası için en önemlisi üzerindeki forma için savaşmaktan vazgeçmedi. Tüm olumsuzluklara rağmen çıktı topunu en iyi şekilde oynamaya çalişti ki bunu başardi.

Evet bazen yapmaması gereken şeyleri yapıyor ama onu yapmasını beklemediğimiz işlerler de kapatiyor.
                Abdüş ile kıyaslamaya gelirsek , evet oynadıklari mevkilerin şuan ligde en iyileri, en iyileride olacaklar ama Yusuf gerek saha içinde olsun gerek saha dışında olsun Abdüş’ten hep bir adım önde olacak.
                Hangi maçtı tam hatırlamıyorum oyundan çıkarken yuhalanmıştı biraz kötü oynadığı bir maçtı. Maçtan sonra ropörtajda çıktı dedi ki “Ben de Trabzonspor taraftarıyım onların nasıl hissettiğini anlıyorum. Sorun yok” . O ropörtajı verdikten sonra tek kötü maçı olmadı adamın.

Bu açıklamayı ve sonrasındaki azmi gösterebilecek genç ismi bırak tecrübeli isim bile bir elin parmağını geçmez bu ülkede. Yusuf ciddi anlamda özel oyuncu olacak ama kulüp başarısı eksik. Bir başarı öyküsü yazıp gitmeleri gerekiyor bu isimlerin.

Yorum yap

• Yusuf sadece bir oyuncu değil bence...

O bir karakter, bir idol, bir lider...

Hakkını veriyor formanın, hemde fazlasıyla...

Yorum yap

• Futbol oynadığı dönemde hem oyun stili olarak, hem de sahadaki liderliği ile mevkisinin en iyisi olan Ünal Karaman ile mevcut orta saha oyuncularının göstermiş olduğu inanılmaz gelişim tesadüf olamaz.

Sosa'nın takımı sahiplenişi ve yaptığı liderlik,
                    Onazi'de ve Abdülkadir Parmak'taki gelişim,
                    Yusuf'un çok yönlü bir oyuncu hâline gelmesi
                    bunların hepsi teknik direktör becerisidir. Çünkü Ünal Karaman ülkenin yetiştirdiği en iyi orta saha oyuncularından biriydi. Ve bildiklerini şimdi takımdaki oyunculara uygulatıyor. Bu orta saha oyuncuları için çok büyük bir şans.
                    Med-cezir yaşamak istemeyen,içindeki MUSA'yı büyütmeli ,o vakit firavun zaten ölmüş olur...

Yorum yap

• Ah Yaşar Hocam ah,
                      Yazdiklarının hepsi el hak doğru, biraz da taktisyenliği ve oyun okuma becerisi olsa keşke.
                      Gerçi o zaman da bizimle olmazdı.
                      En son düzenleyen Poetricus; 11.07.19, 00:20.

Yorum yap

• Bu arada Berg ile alakalı olumsuz haber sayısı bir hayli arttı. Tahmin ettiğim gibi Berg sadece basın oyalansın diye bir hamleydi. Muhtemelen forvetimizin adını duyduktan 2 saat sonra formalı haliyle falan görürüz. Çıkan isimlerden herhangi biri değil gibi duruyor.

Hatta olayların gelişimine bakarsak; Berg’in başka bir takıma gideceğinin aşağı yukarı belli olması üzerine bayram değil seyran değil isim çıkmasın diye kılı kırk yaran yönetimin danışmanlarından Ali Kemal Denizci radyoda Bony ile ilgileniyoruz diyor ) Forvet transferini bitirene kadar böyle yemleyecekler gibi inşaallah her kimse biran önce biter.

Bu arada gri forma tam rezalet olmuş. “Üzerinde armamız olan her şey güzeldir” duyarı kasamıcam malesef bir de o formaya 250 tl isteyeceklermiş Usta yönetiminin ender iyi işlerinden biriydi forma seçimleri. Son iki senenin formalarından sonra bu seneki formalar tam bi fazia

Yorum yap

• Sanırım Berg, Krasnodar ile anlaşmış ya da benzer haberler dolaşıyor. Takımın mevcut kadro yapısı ile ne oynayabileceği, geçen sezon ne oynadığımızın tartışılması ve bu sene hocanın ne oynamak istediğini netleştirmek zorundayız.

İzlediğim maçlardaki değerlendirmem ise net olarak tek bir oyun planı oynamıyoruz ya da oynayamıyoruz. Pas oyunu ile birlikte geçiş oyununu tercih eden bir takımız. Ya da rakipten topu çok hızlı kazanmadığımız için geçiş oyununda sıkıntılar yaşadık. Kaptırdığımızda da yine oyunun sancılarını yaşadık ki çok ve kolay pozisyon veren bir takımız. Orta saha blokunda yaşadığımız sıkıntı takım savunmasını da etkiliyor.

Gelelim bunları neden yazdım. Berg, bizim için iyi bir tercih olacaktı. Hem pivot özelliği, hem de geçiş oyununda ki pas becerisi tam olarak oynayamadığımız ama bizim oynadığımız oyunu tamamlayacak bir isimdi. Daha iyisi bulunamayacaksa Roda'nın kalmasını istememdeki nedenlerden biri buydu.

Genç oyuncu transferlerini bir kenara bıraktığımızı düşünürsek transferde çok planlı olduğumuzu söyleyemem. Çünkü ismi geçen oyuncuların birbirlerine benzer özellikleri olmuyor. Neyi almaktan ziyade kimi noktasına takılıyoruz.

Bu arada Watford'dan Cucho Herhandez'i kiralayabiliriz ki stil olarak oyun yapımıza en çok uyacak oyuncu profili. Yalnızca pivot tipte oyuncu almamız durumunda oyun olarak çok zorlanacağımızı düşünüyorum. Rakip topla oynadığında alana ve oyuncuya baskı konusunda takımın hala çok eksiği var, bu eksiklik öyle kolay kolay da giderileceğe benzemiyor. Bu nedenle topu rakibe bıraktığımızda 40 metrelik iki alanı doğru kullanacak oyuncuya ihtiyacımız var. Savunma yaparken takım koordinasyonunun son halkası santrfora ve topu aldığımızda koordinasyonun ilk halkası olacak santrfora ihtiyacımız var. Keza oyunu sete çevirdiğimizde de savunma blokunu sadece fiziğiyle yıpratmak yerine savunmayı kısa paslar ile açmaya çalışan bir takımız. Rakip savunmanın dengesini de plase ve de marke koşular ile açabilecek bir santrfora ihtiyacımız var. Roda, bunların hepsini her zaman yapamıyordu ama yer değiştirme ve topsuz alan oyunu bazı maçlarda iyiydi. Son vuruş becerisinin zayıf olması bizi çok puandan da etti.

Aguero'ya benzettiğim stiliyle -ki bazıları hiç sevmez kendisini- Cucho Hernandez daha kolay bir hedef gibi duruyor.
                          İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=BQ6b3BCKtrw
                          En son düzenleyen kncyalcin; 11.07.19, 15:13.
                          İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
                          3G - Ganar/Gustar/Golear (Kazanmak / Zevk almak / Çok gol atmak

Yorum yap

• Aslı kncyalcin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Sanırım Berg, Krasnodar ile anlaşmış ya da benzer haberler dolaşıyor. Takımın mevcut kadro yapısı ile ne oynayabileceği, geçen sezon ne oynadığımızın tartışılması ve bu sene hocanın ne oynamak istediğini netleştirmek zorundayız.

İzlediğim maçlardaki değerlendirmem ise net olarak tek bir oyun planı oynamıyoruz ya da oynayamıyoruz. Pas oyunu ile birlikte geçiş oyununu tercih eden bir takımız. Ya da rakipten topu çok hızlı kazanmadığımız için geçiş oyununda sıkıntılar yaşadık. Kaptırdığımızda da yine oyunun sancılarını yaşadık ki çok ve kolay pozisyon veren bir takımız. Orta saha blokunda yaşadığımız sıkıntı takım savunmasını da etkiliyor.

Gelelim bunları neden yazdım. Berg, bizim için iyi bir tercih olacaktı. Hem pivot özelliği, hem de geçiş oyununda ki pas becerisi tam olarak oynayamadığımız ama bizim oynadığımız oyunu tamamlayacak bir isimdi. Daha iyisi bulunamayacaksa Roda'nın kalmasını istememdeki nedenlerden biri buydu.

Genç oyuncu transferlerini bir kenara bıraktığımızı düşünürsek transferde çok planlı olduğumuzu söyleyemem. Çünkü ismi geçen oyuncuların birbirlerine benzer özellikleri olmuyor. Neyi almaktan ziyade kimi noktasına takılıyoruz.

Bu arada Watford'dan Cucho Herhandez'i kiralayabiliriz ki stil olarak oyun yapımıza en çok uyacak oyuncu profili. Yalnızca pivot tipte oyuncu almamız durumunda oyun olarak çok zorlanacağımızı düşünüyorum. Rakip topla oynadığında alana ve oyuncuya baskı konusunda takımın hala çok eksiği var, bu eksiklik öyle kolay kolay da giderileceğe benzemiyor. Bu nedenle topu rakibe bıraktığımızda 40 metrelik iki alanı doğru kullanacak oyuncuya ihtiyacımız var. Savunma yaparken takım koordinasyonunun son halkası santrfora ve topu aldığımızda koordinasyonun ilk halkası olacak santrfora ihtiyacımız var. Keza oyunu sete çevirdiğimizde de savunma blokunu sadece fiziğiyle yıpratmak yerine savunmayı kısa paslar ile açmaya çalışan bir takımız. Rakip savunmanın dengesini de plase ve de marke koşular ile açabilecek bir santrfora ihtiyacımız var. Roda, bunların hepsini her zaman yapamıyordu ama yer değiştirme ve topsuz alan oyunu bazı maçlarda iyiydi. Son vuruş becerisinin zayıf olması bizi çok puandan da etti.

Aguero'ya benzettiğim stiliyle -ki bazıları hiç sevmez kendisini- Cucho Hernandez daha kolay bir hedef gibi duruyor.
                            İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=BQ6b3BCKtrw
                            Bence Kuban işi de menajer şişirmesi bir olay. Yani ortalığı kızıştırma taktiği.

Kişisel fikrim, Berg işi olacak.

Bence aranan tarzda bir forvet. Bizim oyun tarzımız uygun, duvar olabilen, etrafını besleyen, penaltıyı düzgün atabilen, en önemlisi bize uyabilen bir forvet...

Yurtdışı kampına gitmeden alırız gibi...

Yorum yap

• Yusuf ve Abdulkadir ile alakalı çıkan haberler ne kadar doğrudur bilemem ama yönetimin oyuncuları ve menajerlerini görüşmek için çağırması ve ikna etmeye çalışması satmak istemediği anlamına geliyor. Ben , ikisinin birden değil ama birinin satılabileceğini düşünüyorum. Kalırlarsa çok iyi olur ama birinin gitmesi durumunda elde edilecek gelir ile çok iyi bir forvet ve stoper transferi yapılabilir. Mevcut takım her durumda şampiyonluk adayıdır önemli olan oluşan olumlu havayı bozmamaktır.
                              Med-cezir yaşamak istemeyen,içindeki MUSA'yı büyütmeli ,o vakit firavun zaten ölmüş olur...

Yorum yap

• Abel hernandezi alcaz bakin görün

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X