Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Keşfedilmeyi Bekleyen Yıldızlar | GINO PERUZZI (LUCCHETTI)

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Keşfedilmeyi Bekleyen Yıldızlar | GINO PERUZZI (LUCCHETTI)  GINO PERUZZI LUCCHETTI


  images.jpg
  Mevki: Sağ Bek,Yaş: 25, Boy:178 cm. Kilo: 74 kg, Ayak: Sağ
  Takım: BocaJuniors Sözleşme Bitimi: 31.12.2018
  Tahmini MarketDeğeri: 4 milyon Avro

  Gino Peruzzi, Arjantin ligi takımlarından Boca Junior’da oynamaktadır. 9 Haziran1992 doğumlu oyuncu bir sağ bekten fazlası olarak sahada dikkat çekmektedir.

  130’un üzerinde profesyonel müsabakaya çıkan oyuncu, Catania takımı ile 1,5 yıllıkbir Avrupa deneyimine de sahiptir. İstatistiki bilgilerden ziyade oyuncunun detaylı özelliklerini paylaşmayı tercih ederek Peruzzi’yi farklı kılan özellikleri anlatmaya çalışacağım.

  Günümüz modern futbolunda takım oyun yapısı içerisinde bek oyuncularının önemi daha da artmıştır. Sadece savunma ya da hücum etmeleri yeterli olmamaktadır. Bek oyuncuları 2 kategoride değerlendirecek olursak “Fullback” ve“Wing Back” olarak tanımlanmaktadır. Peruzzi bu ikisinin karışımı bir bek oyuncusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani offensive fullback diye tabir edebileceğimiz bir oyuncudur.Savunma direnci yüksek, pozisyon bilgisi oldukça iyi olan oyuncunun top tekniği de kusursuza yakındır. Topsuz oyunda harikalar yaratan bir oyuncu olması onu farklı kılan niteliklerinden bir tanesidir. Oyun zekası ve pozisyon bilgisinin çok iyi olması, sahadaki özgüvenli duruşu dikkat çeken diğer özellikleridir.

  Doğru zamanda doğru bindirmeler ile hem takımını öne doğru iterken hem de rakip savunmayı amiyane tabirle terörize etmesi yönünden takımına hücum anlamında değer ve opsiyonlar katmaktadır. Boca takımının oyun yapısında beklerin önem derecesi oldukça yüksektir. Kullandıkları kenar oyuncuları sürekli olarak içeri kat ettikleri için bek oyuncularına alan açmaktadırlar. Her iki bek oyuncusu da dönüşümlü olarak hücum yönüne göre sürekli sahayı genişleterek oynamaktadırlar. Böylece hem alan açıp, hem de pas ve hücum opsiyonlarını zenginleştirerek oynamaktadırlar. Ancak yeni sezon itibariyle Schelotto takımın oyun yapısında değişikliğe giderek sağ bek pozisyonunda Jara’yı tercih etmeye başlamıştır. Peruzzi sezon başından itibaren 3 maçtır yedek kalmaktadır. Daha defansif bir oyuncu olan Jara’yı sağ bekte kullanarak Pavon’u 2. santrfor gibi kullanmaktadır. Bu sürecin devam etmesi Gino Peruzzi’nin transferini daha da kolay kılmaktadır.

  Oyuncunun en büyük dezavantajı hızlı bir oyuncu olmamasıdır. Ayakları çabuk olsa bile hız anlamında sıkıntı yaşamaktadır. Bu eksiğini doğru pozisyon alarak giderecek kadar akıllı bir oyuncudur da.

  Çizgiyi boydan boya kullanması, oyun kurarak çıkma yeteneğinin olması ve farklı pozisyonlarda oynayabilme becerisi ile Gino, sözleşme süresinin bitiminin de yakın olması nedeniyle market değerinin altında bir bedel ile transfer edilebilecek bir oyuncu olarak karşımıza çıkmaktadır.


  İYİ SEYİRLER...
  En son düzenleyen kncyalcin; 18.09.17, 11:48.
  İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
  3G - Ganar/Gustar/Golear (Kazanmak / Zevk almak / Çok gol atmak
Hazırlanıyor...
X