Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Keşfedilmeyi Bekleyen Yıldızlar | Fousseny Coulibaly

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Keşfedilmeyi Bekleyen Yıldızlar | Fousseny Coulibaly

FOUSSENY COULIBALY

untitled.jpg

Mevki
    : Ön Libero, Yaş: 25,

Boy: 193 cm. Kilo: 80 kg, Ayak:Sağ
    Takım: Esperance Tunis
    Sözleşme Bitimi: 30.06.2020
    Tahmini Market Değeri: 1 milyon Avro
    Uyruk: Fildişi Sahili

Coulibaly, Tunus ligi takımlarından Esperance’de oynamaktadır. Fildişi Sahilli olan ve 12 Aralık 1992 doğumlu oyuncu bizlere Viera’yı anımsatacak özelliklere sahiptir.

Her ne kadar popüler birligde oynamıyor olsa da bileklerinin yumuşaklığı, top kazanma becerisi, paskalitesi ve savunmadan top alıp, atak yönünde topu oyuna kazandırması açısından çok verimli ve yeterli bir oyuncudur.

Bu mevki oyuncularında ve de orta saha oyuncularında ilk baktığım temel özellik “ilk dokunuş”tur. Topu kontrol ederken oyuncunun pozisyon alışı yani kendini pozisyona hazırlayışı çok önemlidir. Sonrasında topa dokunuşu gelir ki ne yapacağını bilerek hareket etmesini sağlar. Çevre kontrolü ve taktiksel yeterlilik ön plana çıkar. Markaj uygulayan takımlara karşı top sürerek oyunu açmak çok önemlidir. Alan presi uygulayan takımlara ise boş alan yaratmak için çözüm üretmek gerekir.

Coulibaly’nin top tekniği son derece yüksektir, pas becerisi de oldukça iyi sayılır. Tek dezavantajı ise sadece sağ ayağını kullanıyor olmasıdır ancak bunu da çok yumuşak bileklere sahip olması ile aşmış sayılır. Fiziksel yapısına göre çok hızlı olan oyuncu, uzun bacaklarını harika kullanmaktadır. Çabukluğu ve çevikliği kusursuza yakındır.

Eksik tarafına gelirsek taktiksel zekâ konusunda kendisini geliştirmeye ihtiyacı vardır.
    Top kazanma becerisi, topu oyuna sokma ve savunma ile orta alan arasında köprü görevi görme konusunda biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ligimizin yeni Atiba’sı olabilecek potansiyele sahip bir yetenek karşımızda hem de Tunus liginde durmaktadır.

Fayda /maliyet bazında değerlendirildiğinde çok karlı birtransfer olacak gibi durmaktadır
    Eklenen Dosyalar
    En son düzenleyen kncyalcin; 22.09.17, 10:32.
    İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
    3G - Ganar/Gustar/Golear (Kazanmak / Zevk almak / Çok gol atmak

U 17'lerin maçını izledim..

Kadroda öyle abartıldığı kadar yetenekli futbolcular yoktu..

Yeni Zelanda 2. yarı bizi ezdi...Beraberliği zor kurtardık..

Kaleci Berke ve GS'li Recep Gül yeteneklerini kısmen gösterdiler..

Atalay Babacan ve bizdeki Sefa Akgün çok tutuktular ben bir yıldız ışığı göremedim...

Bu çocuklarla Abdülkadir arasında 1 sene fark var.. Ama Apo'da gerçekten ben topçuyum diye bağırıyor..

Kıymetini bilelim..
    https://www.youtube.com/watch?v=MJucB1sf4mE

Yorum yap

Alt yapımızı malesef çok iyi oyuncular yetiştiremiyor. Nedenleri araştırılsa iyi olacak

Yorum yap

Bizimkiler daha Amerika'yı keşfedemedi, ne bekliyorsunuz?!
        Bir "âh" ile bu âlemi virân ederim ben!

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X