Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Trabzon'da Gerekli Sanayi Devrimi : Altyapılarda Profesyonelleşme

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Trabzon'da Gerekli Sanayi Devrimi : Altyapılarda Profesyonelleşme

  Şayet Trabzon şehri , spor şehri kimliğini henüz tamamen silinmeden tekrardan canlandırmak istiyorsa : Öncelikle futbol branşta yıldız ve minik tüm kategorilerden rezerv takımlara kadar altyapı sisteminin tamamında asgari 500 genç oyuncunun haftalık belli bir antreman programı içerisinde tutulabileceği altyapı koordinasyonuna , güç birliğine ihtiyaç vardır.

  Tesis ve futbolcu yetiştirme organizasyon standartlarının dünyada en üst seviye olan FA Elit Oyuncu Performans Planı'na göre oluşturulması gereklidir. FA Elit Oyuncu Performans Planının ihtiyaç duyduğu tesisleşme modelini aşağıda sunuyorum .

  -Sporcu koleji kurulması ve şehir liseleri ile entegrasyon . Örgün eğitim ve spor antremanı arasında tam koordinasyon sağlanması .

  -1 adet indoor antreman yarısahası performans geliştirme merkezi ve bir adet kapalı havuz

  -Paf takımı ve yıldız minik kategoriler ile amatör kulüp/takım sporcularını içerecek 500 sporcunun haftalık antreman programlarının koordinasyon ile yürütülebileceği ek açık sahalar

  -Bu altyapılarda yer alan futbolcuların asgari %30'unun il dışı/ülke dışı kaynaklı olarak yatılı şekilde yerinde barındırılması.

  -Sporcu sağlığı merkezi ; ortopedi ve travmatoloji ihtisas alanı olacak, spor hastalıkları üzerine çalışacak bir klinik .

  -Futbolcu koruma departmanı ve mentörlük hizmetleri için bağımsız idari bölüm. Çocuk Sporcu koruma departmanı . Sosyal uyum , Kültürel uyum, sporcunun sağlıklı yaşamı , psikolojik destek , uyuşturucu ve sigara ile mücadele rehberlik faaliyetleri...


  -Akyazı alanı fiziki yeterliliğe sahip değilse , Trabzon'un kalbi konumunda olan Trabzonspor Kadir Özcan Tesisleri merkezli yeniden yapılanma. Anakent İtfaiye önündeki bağlantı yolundan başlayarak Kadir Özcan Tesisleri , Haluk Ulusoy tesisleri hizmet binası , Kanuni FK sahaları , Trabzon Belediyesi Hal binaları ile depolar ve TFF il merkezi binası ile Yalıspor halısahasını içine alacak ; Büyükşehir Belediye-Trabzonspor-GSM-Yerel Kulüpler ortak teşebbüsü olacak yaklaşık 170dönüm alanda hayata geçirilmesi.

  FA Elit Oyuncu Performans planı doğrultusunda tesisleşme modeli , M.City Etihad Kampüsü (örneksel yaklaşım)
  En son düzenleyen Serdar; 11.02.16, 21:25.

 • #2
  Manchester City bu yaptığı tesislere dünyanın her yerinden aldığı gençleri dolduracak. Trabzonspor ise sadece Trabzonlularla. Bizim çocuğumuz oynasın adlı 30 yıl geçmişte kalmış bir anlayışla.

  Yorum yap


  • #3
   Aslı Nemetes tarafından gönderilmiş Mesajı göster
   Manchester City bu yaptığı tesislere dünyanın her yerinden aldığı gençleri dolduracak. Trabzonspor ise sadece Trabzonlularla. Bizim çocuğumuz oynasın adlı 30 yıl geçmişte kalmış bir anlayışla.
   İşte projede yazam " profesyonellikte" bir ekip bularak ve Turkiye'nin her yerinden yetenekli gençleri toplayarak torpilsiz bir şekilde hakedenler ile yola devam edilmesi gerekiyor. Ama önce mevcut düzeni degsitirecek birseyler yapmak lazım. Trabzonspor altyapısının son 15 yılda sadece Gökdeniz'i çıkarması , o süre zarfında orada göreve yapan bir çok teknik adam ve yönetimin büyük bir ayıbıdır.
   Med-cezir yaşamak istemeyen,içindeki MUSA'yı büyütmeli ,o vakit firavun zaten ölmüş olur...

   Yorum yap


   • #4
    Trabzon'da Gerekli Sanayi Devrimi : Altyapılarda Profesyonelleşme

    Eline Sağlık Üstad.
    Hak aramak ve eleştirmek, küfrederek, hakaret ederek, karşındakini aşağılayarak olmaz.
    Eleştiri ciddi emek isteyen bir sanattır.

    Yorum yap

    Hazırlanıyor...
    X