Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Başakşehir- Trabzonspor Maçının Hikayesi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• Başakşehir- Trabzonspor Maçının Hikayesi

Güzel başlayan bir Pazar günü ancak bu kadar moral bozucu şekilde bitebilirdi . Maçtan önce "Başakşehir maçından 1 puan çıkacak" dense çok üzülmezdi çoğu kişi. Fakat aynen fb maçında olduğu gibi bu maçta da çok ciddi teknik direktör yanlışları ile kaybedilen 2 puanı görünce insan üzülüyor .

Maça çıkan kadro kötü değildi. G.birliği maçının 2.yarısında iyi oynayan takımın aynısı ile çıktı hoca. Okay'ın stoper oynaması ve Abdülkadir'in ilk 11 başlaması benim adıma sürpriz oldu.

Başakşehir gibi iyi organize ve özellikle orta sahada çok etkili olan bir takıma karşı kırılgan bir orta saha ve riskli bir defans tandemi olduğunu düşündüm kadroyu görünce. Ama maç başlayınca hocanın doğru kadroyu seçtiğini görmüş olduk. Özellikle ilk 30 dakika önde çok iyi basan ve baskılı bir oyun oynadık.

Maçın kırılma anı ve Başaksehir'i oyuna ortak eden olay ise saçma sapan bir penaltı oldu. O pozisyonda kimsede suç olduğunu düşünmüyorum, savunma yaparken Mas'tan seken top Akbaş'ın açık olan eline geldi. Şanssız ve tartışılır bir pozisyon sonucunda iyi oynarken maç beraberliğe geldi.

2.yarıya da iyi başlayıp, Burak ile golü bulunca yine bir 10-15 dakika Başakşehir bocaladı ve o dönemde kontra şansları yakaladık . 61.dakikada maçın bir diğer kırılma anında Abdülkadir'in mükemmel getirdiği topta Yusuf'un topu direkten döndü . O pozisyon gol olsaydı farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Hafta içi Avrupa Kupası oynamış Başakşehir'in oyundan düşmesini beklediğimiz dakikalar yaklaştıkça garip bir şekilde biz oyundan düşmeye başladık. Abdullah Hoca çok doğru hamleler yaparak topa sahip olmaya başladı . Trabzonspor ise 70.dakikadan sonra topu tamamen Başakşehir'e teslim etti. Bu dakikadan sonra da taraftarın gözü sürekli saha kenarına gitti. Fena sayılmayacak kalitede bir kulübe varken hocanın oyuna müdahale ederek mevcut baskıyı kırmasını bekledi ama hoca da bizim gibi maçı izledi durdu. Özellikle maçın başından çıktığı dakikaya kadar bir çok topu rakibe veren Kucka yerine dinamik Onazi'nin, yorulan Yazıcı veya Burak'ın yerine de geçen hafta takımı ipten alan Rodellaga'nın girmesini bekledik durduk. Ama hoca inatla değişiklik yapmadı ve 80.dakikada Başakşehir beraberlik golünü attı.

Taraftarın ayarının kaçtığı ve Ersun Yanal' a en çok sitem ettiği olaylar da bu dakikadan sonra oldu. Beraberlik golünü yer yemez arka arkaya 3 tane değişiklik yaptık ama hangi amaçla yaptığımızı kimse anlamadı.

Mesela Bero neden girdi? 2-1 iken girseydi daha doğru değil miydi?

Kucka'ya 84 dakika nasıl dayandı?

2 aydır antrenman yapmayan Volkan Şen hangi maksatla oyuna alındı? Kendisi bile hazır olmadığını söylemişti halbuki. Rodallega girseydi daha doğru olmaz mıydı?

Sonuçta fb maçından sonra yine hocanın yanlışları yüzünden kaybedilen 2 puan daha oldu. Eldeki kadro gayet kaliteli ve derin olmasına rağmen oyunu okumada ve yaptığı değişiklerde çok hata yapan Ersun Yanal her geçen gün kredisini tüketiyor . Hafta arası verdiği röportajda sabır ve istikrar derken kendisine hak vermiş, sürekli yıkarak doğrunun bulunamayacağını düşünmüştüm. Ama geçen seneden bu yana ve özellikle hedef maçlarında yaptığı oyunu okuma ve oyuncu değişiklikleri yanlışları yüzünden kaçan puan sayısı az değil. Benim gibi bir çok taraftarda " Acaba bu kadro doğru kişiye mi emanet edildi ?" Düşüncesi oluşmaya başladı . Yarın içeride oynanacak bir maçta aynı şekilde hata yapar ise tribünlerde homurdanmalar başlar. O zaman sıkıntı işte.

Ayrıca elimizde çok önemli oyuncular var. Rodellaga ve Castillo gibi girip skoru her an degiştirebilecek oyuncuları sürekli hazır ve moralli tutmak lazım. Mesela Rodallega son 20 dakika oynamayı veya hiç oynamamayı haketmiyor. Bu şekilde oyuncuyu kaybederiz. Kulübe zengin olabilir ama yararlanabilene.

Bireysel oyuncu performansları

ESTEBAN:5
    Hatalı gol yemedi ama ekstra bir şey de yapmadı. Vasattı. Yan toplarda ve topu oyuna sokmada Onur'dan daha iyi.

PEREİRA:5,5
    Son maçtaki gibi fazla hücuma çıkmadı . Bunda takimim maçı önde götürmesinin ve Kerim Frei tehditinin de etkisi vardı.

OKAY:6
    Devsirilmesine rağmen iyi oynadı. Hata yapmadı ve birkaç kritik hamlesi de oldu. Orta saha oyuncusu olması nedeniyle de topu oyuna iyi sokuyor ve böylece top bizde kalıyor . Ama herkes yerinde oynasın. Sonuçta elde 3 tane stoper var.

M.AKBAŞ:4,5
    Penaltı pozisyonunda el neden o kadar açıldı, anlamıyorum. Top şanssız bir şekilde ele geldi. Bariz hatası yoktu.

MAS:5
    Savunmada birkaç kritik hamlesi oldu ama gereksiz top kayıpları ile tehlike de oluşturdu. Ilk yarıda müsait bir pozisyonda daha iyi vurmalıydı topa.

KUCKA:3
    Önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da çok top kaybetti. Hem pas atarken yanlış yerlere attı, hem de topla çıkarken kaptırdığı toplar kalemizde tehlike oldu. Yaptığı hataları top çakarak kapatır diye beklerken onu da yapamadı. 84 dakika sahada kalmadı gerçekten akıl alır gibi değil. 55.dakikada oyundan çıkmalıydı.

SOSA:7
    Top ayağındayken izlemesi büyük keyif veren , istediği yere topu atabilen , topu alıp takımı rahatlayabilen bir orta saha oyuncusu görmeyeli çok uzun zaman olmuştu. O yuzden aldığı para sonuna kadar helal olsun. Top ona gelince heyecanlanıyorum.

ABDÜLKADİR:6,5
    Inanılmaz bir yetenek. Yaptıklarıyla formayı haketmişti. Özellikle 2.yarıda gayet tehlikeli ataklar geliştirdi ve bir asisti de direkten döndü. Aynen devam , maşallah.

YUSUF YAZICI:5,5
    Pas oyununda çok iyi . Fakat adam eksilmede sıkıntı yaşıyor ve bu yüzden gereksiz toplar kaybediyor. 61.dakikadaki şutu direkten dönmemiş olsaydı belki de maçın kahramanı olacaktı ama o dakikadan sonra sahada kayboldu gitti. O da çok geç değişti.

OLCAY:4
    Geldiğinden beri oynadığı en etkisiz ve kötü maçtı. Performansı bir tarafa bıraktım ama kazanma hırsını ve isteğini de göremedim bugün. Inşallah o kendini bilmez yorumcunun söylediklerinden etkilenmemiştir. O da 60 larda çıkabilirdi.

BURAK YILMAZ:9
    Biri kendi yaptırdığı penaltı ve diğeri de kralların atabileceği güzellikte 2 golle yine maçın yıldızı oldu. Son 15 dakika oyundan düştü . O dakikalarda yanında Rodallega hamlesi bekledik ama gelmedi. Sakat sakat oynuyor inşallah daha da kötü duruma gelmez sakatlığı . Haftaya Alanya maçında dinlendirilebilir.

Sonradan girenler geç girdiler ve katkıları olmadı. O nedenle değerlendirmeye gerek yok.

Hakem fena değildi . Kendisini çok sevmem ama hatalı karar verdiğini söyleyemem.

Son söz de Emre'ye edelim. 37 yaşında ve alkışlanacak bir saha için performansı var . Ama karakteri bozuk ve düzelmeyecek. Yine küfür etti bugün sanırım Pereira'ya etti ve kameralar onu çekiyordu o sırada. Bu karakter ile ağzıyla kuş da tutsa kendisinden nefret edilecek.
    En son düzenleyen Yaşar Karlıklı; 18.09.17, 00:01.
    Med-cezir yaşamak istemeyen,içindeki MUSA'yı büyütmeli ,o vakit firavun zaten ölmüş olur...
Hazırlanıyor...
X