Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Cemil Usta Sezonu 11.Hafta | Trabzonspor 1-0 Alanyaspor | Maç Sonucu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• ertu
    yanıtladı
    Aslı Poetricus tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Eyvah, Eyvah, Eyvah...
    çok garip değil mi?

ilk 10'da;
    sadece lider sivas'a yenildik,
    fener ve başakşehir ile berabere,
    diğer oynadığımız 4 takımı yendik,
    gs ile oynamadık...

son 8'de;
    11.göztepe yenildik
    13.kasımpaşa berabere
    16. gençler berabere

12.konya oynamadık
    14.denizli oynamadık
    15.antalya oynamadık
    17.ankaragücü oynamadık
    18.kayseri oynamadık

fatih terim gibi yapsak da bu ligde şampiyon olmanın anadolu takımlarına puan kaybetmemekten geçtiğini anlasak...
    34 maçta max 102 puan var ve bunun sadece 18 i 3 istanbul takımında...

Bir yorum yaz:

• Poetricus
    yanıtladı
    Aslı ertu tarafından gönderilmiş Mesajı göster

ankaragücü 3 maçtır yeniliyor,
    hocayı kovdu,
    milli ara dönüşü maç yapacağız...

puan kaybetme sebepleri yeterli mi?

Eyvah, Eyvah, Eyvah...

Bir yorum yaz:

• ertu
    yanıtladı
    Aslı Poetricus tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Hep "milli ara" diyoruz ya benim bir şey dikkatimi çekti.
    Milli aralardan önceki maçlarımızı hep kazanıyor, dönüşte de mutlaka ya puan ya da maç kaybediyoruz.
    ankaragücü 3 maçtır yeniliyor,
    hocayı kovdu,
    milli ara dönüşü maç yapacağız...

puan kaybetme sebepleri yeterli mi?

Bir yorum yaz:

• Poetricus
    yanıtladı
    Hep "milli ara" diyoruz ya benim bir şey dikkatimi çekti.
    Milli aralardan önceki maçlarımızı hep kazanıyor, dönüşte de mutlaka ya puan ya da maç kaybediyoruz.

Bir yorum yaz:

• ertu
    yanıtladı
    5 galibiyet, 4 beraberlik, 2 mağlubiyet
    kalan 6 maçta 4 galibiyet almamız lazım, ha gayret...

abdülkadir parmak a maç başı yapılan hareket penaltı!!!
    abdülkadir parmak ın müdahalesi, topla oynaması sebebiyle sarı kart!!!

Bir yorum yaz:

• SuperGaZi
    yanıtladı

Trabzonspor sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven'den açıklama.

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven’den Haber61 mikrofonlarına çok özel açıklamalar. Güven sakatlıklar ve Sağlık Kurulu’nun işleyişi hakkında bilgiler verirken bu akşamki maçta Sosa, Sturridge ve Mikel’in neden oynamadığını açıkladı.

Öncelikle Sörloth’un sakatlığı hakkında konuşan Güven “10 kişi kalan takımımız iyi bir mücadele verdi. 3 puan bu dönemde iyi oldu. Sörloth için bana yansıyan bir şey olmadı. Doktor beyle görüşemedim Ama önemli bir şey olsa ararlardı diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Yaşan Kibar Güven'in açıklamaları şu şekilde;

Tabi Sağlık heyeti tartışıldı. Bir Takım olumsuz bir iki olay oldu. Sağlık heyetinde oyuncu hakkında bir kişi karar vermiyor. Sakatlanan futbolcunun çekilen bir filmi çeşitli doktorlar değerlendiriyor ondan sonra iyileşme ve yaralanma sürecini değerlendiriyoruz. Bir kişinin tekelinde değil. Olmadığı için taraftarlarımız eleştiriyor, nedeni de sakatlıkların çok sık olması ama sakatlıkların hepsi de saha içinde oluyor. Sosa milletin gözü önünde almış olduğu darbe, biz maç esnasında eyvah dedik. Mikel 3 haftadır sakatım diyor. Rize maçında sakatlandı. Sturrtidge Başakşehir, Abdulkadir Krasnodar maçında almış olduğu darbelerden oldu.

Bizim buradaki amacımız şu. Futbolcu ben oynarım diyebiliyor ama Sosa da 2. Derece yaralanma var ama bu maç ligin son maçı olsaydı oynatırdınız lig uzun, o yüzden Sosa’yı oynatmadık. Herhangi bir ters hareket iyileşme süresini 2 aya çıkartabilirdi. Sosa oynarız dedi. Ama risk edilmedi.

Mikel olsun Sturridge olsun. Sakatllandıkları zaman çekmiş olduğumuz MR’ları önümüzde. Cuma sabahı hepsine MR çektik. Hangisini oynatabiliriz diye baktık. Parmak’ta 100 iyileşme vardı. Eksik olan kısmı kondisyonuydu ama izin verdik. Ama Sosa istemesine rağmen izin vermedik.. Mikel 80’lerden 15’lere geldi ama ağrısı olduğu için oynatmama kararı verdik.

Sturridge kanama vardı. 7 CM’lik kanama 1 CM’ye gerilemiş ama ağrım var dediği için oynatmadık. Bir futbolcu yalandan ağrım var demez.

1 yıldan beri çok sakatlık oldu ama hepsi saha içinde oldu. Onazi’nin Aşili koptu, Sakatlıkların hepsi saha içinde oldu. Ekuban bile idmanda darbeden sakatlandı. Fazla yükleme yapılıyor mfalan deniyor ama öyle kas yaralanmaları falan yok. Biz burada titiz davranıyoruz. Tam iyileşmeden izin vermek istemiyoruz. Bize göre iyileşti diyebiliriz ama futbolcu ağrım var derse teknik heyete bildiriyoruz.

Menisküste uygulanan iki tane ameliyat türü var. 5-6 sene öncesine kadar tek tip ameliyat vardı. Yırtılan menisküsün oradan alınması. Bu ameliyatta 4-6 hafta sonra futbolcu sahaya dönüyor. Örneğin Yusuf Sarı. Verilen zamanda sahaya çıktı ve golünü de attı.

Diğeri ise bağ ameliyatı. Menisküsü tamir ediyorsun. Tamir ettiğin zaman futbolcuların meslek ömürleri daha uzun olsun diye yapılan bir ameliyat. Bu ameliyat yırtık bağ tamirine müsait ise yapılıyor. Yusuf Sarı’nın menisküsü müsait değildi.

Abdulkadir Ömür’ün menisküsü tamire müsait olduğu için bu ameliyat yapıldı. Abdulkadir Ömür daha ağır menisküsü olduğu için değil, tamir ameliyatı olan 2 ay ayağının üzerine basmayacak. 1 ay hafif yürüyüşler yapacak. Sonra bir ay daha diye bu süreç böyle sürüyor. Bir taraftan baktığınızda takım kazanıyor, diğer taraftan baktığınızda futbolcu kazanıyor. Daha uzun futbolculuk hayatı oluyor. Ameliyata müsait olunca o şekilde bir yol izledik.

Abdulkadir Ömür 9 Aralık’ta tekrar Berlin’e gidecek. Galiba 1 ay daha kalacak, rehabilite orada devam edecek. İlk yarı biter

Ekuban sakatlandığında 2 ay sonra takıma katılır diye söylemiştik. 1 hafta erken oldu. Bundan sonra kondisyoner ve fizyoterapistlerimizin eşliğinde çalışacak.

Milli aradan sonra Mikel’i de bekliyoruz, Sturridge’yi de bekliyoruz, Sosa’yı da bekliyoruz.

Bir yorum yaz:

• Poetricus
    yanıtladı
    Aslı SuperGaZi tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Sağlık kurulu başkanımız da başka bir alem.

Beni aramadılar, ciddi olsaydı arardılar demek ne demek yahu...
    Böyle mi demiş?
    Başka sorum yok Sayın Yargıç.

Bir yorum yaz:

• Ertan ARTAN
    yanıtladı
    Aslı Yaşar Karlıklı tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Şu zibil kadroyla , 70 dakika 10 kişi oynayıp,ligin en iyi hücum eden takımını yeniyoruz ve bu galibiyeti , oyunu okuyamadığını söylediğiniz Ünal Karaman'ın ince dokunuşları sayesinde alıyoruz.Eleştirdiğimiz gibi öveceğiz de. Hocaya alkış.

Ertan ARTAN abi. Kırmızı kart konusunda sana katılamayacağım, topa dokunduktan sonra devam eden aksiyon sonuncunda yapılan bir fauldü ve kesinlikle sarı kartlıktı. Hakem, erkeklik yapayım dedi, Parmak'ı oyundan attı. Bu durum aslında maçtaki gerilimi arttıran en önemli sebep oldu. Tribünler gerildikçe hakem de saçmalamaya başladı. Trabzonspor tribünlerinden de bunu istiyoruz zaten, hakemi ve rakibi böyle baskı altına alacaksın . Hakem sahada saçmalayacak. Uzun zamandan beri sahaya ayakkabı atıldığını görmemiştim mesela . Sahaya atlayan adamlar falan. Hakemin ilk yarının sonlarına doğru yüzünü gösterdiler, o korkuyu gördüm yüzünde. Taraftara alkış.

Bugün sahada öyle bir kaptan vardı ki , duruşu ile Sosa'yı aratmadı. Herşeye isyan etti, her pozisyonda hakemin karşısına geçip bağırdı. İlk yarının sonlarına doğru maçı da yönetmeye başladı, bir tek düdüğü eksikti. Birkaç defa kırmızıyı hakeden hareket yaptı, direkten de döndü ama o duruşu ile tribünler de maçın içine girdi. Bu adamlara efendilik sökmüyor, vura vura , döve döve kazanılıyor maçlar. Kaptana alkış.

Erken dakikada eksilip aslında oynamamız gereken formata dönünce ve taraftar da maçın içine girince sahada eksik olduğumuz anlaşılmadı. Kalitesizliğin nedeni eksik kalmak değildi , kaliteli ayakların hepsi sakattı. Sahadaki oyuncular ancak koşarak, direnerek bu maçı kazanabilirlerdi, onu yaptık. Tebrikler takıma.

Uğurcan, yine harika oynadı. 2 tane yüzde yüzlük pozisyonu kurtardı, takımı oyunun içinde tuttu. Mevcut kalite geriye düşüp maçı çevirebilecek kapasitede değildi. Tebrikler Uğurcan' a.

Ve , bugün en çok ihtiyacımız olan şeylerden birisi de şans faktörü idi ve kırılma anlarında hep bizim yanımızda oldu. İlk yarıda Cisse'nin boş kaleye atamadığı pozisyon, lehimize olan penaltılar ve Novak'ın çizgiden çıkardığı topta hep şans faktörü bizden yana oldu. Ama ilahi adalet de olabilir çünkü 6 tane as oyuncusu olmayan, zibil bir kadroyla mücadele eden ve buna rağmen hunharca katledilen bir takıma ve yaşadığı onca zorluğa rağmen sesini çıkarmayan Ünal Karaman'a Allah yardım etti. Şükürler olsun.

Bu maç sezon sonunda en çok hatırlanacak maçlardan birisi olabilir. Diğeri de Rize maçıydı. Milli aradan sonra sakatlar iyileşir ise kadro genişliği ve oyun üstünlüğü ile mevcut fikstürü kayıpsız geçebiliriz.

Bu akşam sahada mücadele eden herkesin emeğine sağlık. Eğer söylendiği gibi Obi ve Sturridge kendilerini iyi hissetmedikleri için oynamamış iseler sahada mücadele eden arkadaşlarına karşı büyük bir terbiyesizlik yapmış olurlar. Umarım öyle değildir, bu takım bu seviyelere takımdaşlık sayesinde geldi. Kendini takıma ait hissetmeyen kim varsa bu takımın dışında kalır.
    Sanırım sonradan seyredince sen haklısın hocam. Ben Parmak'ın topa vurduğunu görmemiştim. Televizyonda net gözüküyor, telefondan bakınca direk ayağa gördüm.

Teşekkür ediyorum...

Bir yorum yaz:

• Ertan ARTAN
    yanıtladı
    Aslı SuperGaZi tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Komedi gibi...

Bir yorum yaz:

• SuperGaZi
    yanıtladı

Bir yorum yaz:

• Poetricus
    yanıtladı
    Aslı TSercan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Hahahah, cidden mi?

Iste burada hem.Unal hoca hem yonetim devreye girmeli. Takimin mucadele ruhu ve istegi muazzam idi. Bir de su sakatlar geri gelir ve bir daha Allah muhafaza sakatlanmaz ise, iste ozaman bizi durdurmak icin degisik ve turlu oyunlar olacak.
    Sağlık heyeti, fizuoterapist, kondisyonerler derhal değişmeli.
    Ellerine griple düşen verem olup çıkıyor.
    Hiçbir takım bu kadar sakat vermez, hiçbir sakatlığın düzelmesi öngörülenden bu kadar uzun sürmez.

Bir yorum yaz:

• menesf
    yanıtladı
    Yalçın Çetin kırmızı çizgimizdir!

Eşi Trabzonlu. Biraz hanımköylü olsun kalan bütün maçlarımızı o anlatsın. Sen yürü biz de yürüyelim yiğidim.

Bir yorum yaz:

• Aloha_61
    yanıtladı
    Ahh ahh kaçan puanlar takıma adam gibi nokta atışı transferler yapılsaydı yedeklerde dahil şuan bizi durdurmak için tüm Türkiye seferber olurdu tarlalar sürülmeye başlardı şikeler yapılırdı..

Bir yorum yaz:

• Yaşar Karlıklı
    yanıtladı
    Yalçın Çetin üstadı unutmuşum, o anlattıkça biz kazanıyoruz.

Bir yorum yaz:

• TSercan
    yanıtladı
    Aslı Yaşar Karlıklı tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Sağlık ekibimiz çok tatlı değil mi ya?

Hastanelik olan Sörloth'u kaldırıp oyuna sokmaya çalıştılar.
    Hahahah, cidden mi?

Iste burada hem.Unal hoca hem yonetim devreye girmeli. Takimin mucadele ruhu ve istegi muazzam idi. Bir de su sakatlar geri gelir ve bir daha Allah muhafaza sakatlanmaz ise, iste ozaman bizi durdurmak icin degisik ve turlu oyunlar olacak.

Bir yorum yaz:

Hazırlanıyor...
X