Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Türkiye'de Tatil

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • #31
  Denizle ormanın kucaklaştığı Karacabey Longozu'nda izole tatil keyfi

  Marmara Denizi'nin Karacabey sahilinde yer alan ve birbirinden farklı canlı türlerine ev sahipliği yapan su basar ormanları, Kovid-19 salgını sürecinde kapalı ortamlardan uzaklaşıp açık havayı tercih eden günübirlik tatilcilerin, ilgisini çekiyor.

  Cem Şan |23.08.2020
  Fotoğraf: Cem Şan - Anadolu Ajansı

  Bursa  Bursa'nın Karacabey ilçesinde Marmara Denizi'nin kıyısında eşsiz doğal güzelliklere sahip longoz (su basar ormanları), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde açık havada günübirlik izole tatil arayan ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

  İlçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün koruması altındaki longoz, kumlu yolları, büyük sazlıkları, heybetli ağaçları, kuş sesleri, yer yer su birikintileri ve Dalyan Gölü'yle ziyaretçilerini karşılıyor.

  Endemik bitki türleri, ilkbaharda açan nilüfer çiçekleri, yabani memeliler ve nadir kuş türlerini barındıran longoz, huzurlu ortamıyla ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

  "Deniz seviyesinin altında oluşan ormanlar" olarak tanımlanan, yağışlar neticesinde biriken suyun, yılın büyük bölümünde tabanında kaldığı longozda, yazın yürüyerek gezilen alanlarda, kış mevsiminde kayıklarla ilerlenebiliyor.

  Ormana hayvanlarını sulamaya ve otlatmaya getiren kırsal mahalle sakinlerinin kullandığı, ahşap kütüklerden yapılma yaklaşık 100 yıllık köprü de longozun eşsiz manzarasını seyir keyfine imkan sağlıyor.

  Yüzlerce göçmen kuş türünü ağırlayan, Türkiye'den sadece göç ederken geçen ve "geçit türleri" olarak adlandırılan kuşların da mola yerlerinden olan Karacabey Longozu ve Dalyan Gölü, kumul toprak yapısından oluşması, zengin bitki türleri ve bu besinlerle yaşamını sürdüren hayvanlar için büyük önem taşıyor.


  Avlanmanın yasak olduğu longoza en yakın kırsal mahalle olan Bayramdere'de yaşayan vatandaşlara ait mandalar, yaz aylarında bu gölde serinliyor. Pelikan, kuğu, balıkçıl ve ördeklerin doğal yaşam alanı


  Türkiye'nin sayılı longozlarından olan bölge, yaban hayatı geliştirme sahasında bulunuyor. Pelikan, kuğu, balıkçıl ve ördeklerin doğal yaşam alanı olan longoz, yüzeyinde açan nilüfer çiçekleriyle ayrı bir güzelliği barındırıyor.
  Kış ve ilkbahar yağışlarıyla artan su seviyesine paralel olarak longozun habitatı canlılık kazanıyor. Yaz aylarının ilerleyen günlerinde ise belirli alanlara kadar çekilen sulardan geriye oksijen deposu yeşil bitki örtüsü ile ormanlık alan ve yürüyüş yolları kalıyor.

  Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını dolayısıyla kapalı mekanlardan uzaklaşıp Karacabey Longozu'na gelen günübirlik tatilciler, hem açık havanın hem de doğal güzelliklerin tadını çıkarıyor.

  Doğa yürüyüşü yaparak yaban hayatını fotoğraflayan ziyaretçilerden bazıları, gölde kayıkla tur atıp nilüfer çiçekleri ve endemik bitkilerin fotoğrafını çekiyor. Film platosu da olmuştu  Oyuncu Şahan Gökbakar'ın, fenomen karakteri "Recep İvedik 6" filmi için longozda inşa ettirdiği bungalov evler de ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

  Bölgeyi merak eden ziyaretçiler, buraya gelerek fotoğraf çektiriyor. Evlenecek çiftler de bu ortamı açık hava stüdyosu olarak kullanıyor.

  Gündüz harika doğasıyla ziyaretçileri kendine hayran bırakan longoz, geceleri de gökyüzü izleme etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

  Geçen haftalarda sosyal medya aracılığıyla bir araya gelen yüzlerce gözlemci, deniz kıyısında bir araya gelip Neowise Kuyruklu Yıldızı'nın geçişini izledi.
  Longozda kuşları ve yaban hayatını fotoğraflayan doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş'in düzenlediği etkinliğe Bursa ve çevre illerden katılan konuklar, kuyruklu yıldızı gözlemledi.
  Perseid meteor yağmurunu da yine Tüydeş'in organize ettiği etkinlik kapsamında, Ankara, İzmir, Eskişehir, Zonguldak, İstanbul, Balıkesir, Kütahya ve Şanlıurfa'dan gelen yaklaşık 500 kişi izledi.  Anadolu Ajansi

  Yorum yap


  • #32
   Hakkari yüksek rakımlı yaylalarıyla doğaseverleri cezbediyor

   Hakkari'de dört mevsimin bir arada yaşandığı, doğal güzellikleriyle öne çıkan Berçelan Yaylası, serin havası, yüksek rakımlı zirveleri ve kar sularıyla oluşan gölleriyle doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

   Sayim Harmancı |23.08.2020
   Fotoğraf: İsmail Sevinç - Anadolu Ajansı

   Hakkari


   Hakkari'de dört mevsimin bir arada yaşandığı, doğal güzellikleriyle öne çıkan 3 bin 300 rakımlı Berçelan Yaylası, birçok ilden doğaseverleri ağırlıyor.

   Türkiye'nin en sarp ve dağlık yerlerinden, 3 bin rakımın üzerinde 30'u aşkın doruğun bulunduğu Hakkari, doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.

   Kentte 4 mevsimin bir arada yaşanabildiği, kar sularından göllerin oluştuğu 3 bin 300 rakımlı Berçelan Yaylası da bölgede huzurun hakim olmasıyla kamp kurmak isteyen doğaseverlerin uğrak yeri haline geldi.

   Çeşitli illerden Hakkari'ye gelerek yaylada kamp kuran 14 kişilik grup, doğa yürüyüşü yaptı, göçerlerin yaşamına tanıklık etti.

   Doğaseverler, 3 bin 768 rakımlı Karadağ'a zirve tırmanışı gerçekleştirdi, kar sularıyla oluşan gölleri gezdi. "Hiçbir sorunla karşılaşmadık"


   Düzce Atlı Spor Kulübü Başkanı Osman Ümmet, AA muhabirine, bölgenin kültürünü ve doğasını görmek için gezi düzenlediklerini söyledi.

   Gezi için kentteki doğaseverlerin eşliğinde Berçelan Yaylası'ndaki Karadağ'a zirve tırmanışı yaptıklarını belirten Ümmet, şöyle konuştu:

   "İnişte Seyithan Gölü'nü gezdik. Bu coğrafyayı çok beğendik, çok hoşumuza gitti. Güvenlik açısından da hiçbir sorun yaşamadık. Ülkemizin her yeri çok güzel. Buraları görmemiştik, görme imkanı bulduk. Doğa sporlarıyla ilgilenen arkadaşlarımızın buralara gelmesini öneririz. Göçerlerin yaşam şartlarını gördük. Bizi çok iyi karşıladılar."

   İstanbul'dan gelen Resmi Gül Ören de bazı illeri gezdikten sonra kente geldiklerini dile getirdi.

   Ören, "Yaylada kamp kurup geceyi burada geçirdik. Buranın harika bir doğası var. Çok güzel bir gezi oldu. Burada bulunmaktan çok mutluyum. İleride tekrar gelmeyi ümit ediyorum." dedi.

   Ankara'dan gelen Mustafa Dalan da geç de olsa kenti tanıma fırsatı yakaladığını kaydederek, "Yayladaki yaşamı hep merak ederdim. Bu gezi sayesinde onu da yaşadım. Bölgedeki halkın desteği bizi fazlasıyla mutlu etti. Ağustosta kar buzulu gördüm. İyi zaman geçirdik. Kimse ön yargıyla hareket etmesin. Herkesin buraları görmesi lazım." ifadelerini kullandı.

   Gruba eşlik eden Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği üyesi Esat Kılınç da bölgedeki doğal güzelliklerin doğaseverlerin ilgisini çektiğini belirterek, kentin tanıtımı için dernek olarak çeşitli faaliyetler yürüttüklerini söyledi.   Anadolu Ajansi

   Yorum yap


   • #33
    Uçmakdere sakinlik arayanların uğrak yeri

    Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki Uçmakdere Mahallesi doğal güzellikleri, kamp alanları, yamaç paraşütü pistleri ve temiz deniziyle sakinlik arayanların tercihi oluyor.


    Mesut Karaduman |18.08.2020


    Tekirdağ


    Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta, Ganos Dağı eteklerinde bulunan Uçmakdere, doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
    Ziyaretçiler Marmara Denizi kıyısında bulunan kamp alanlarında çadır kurma imkanı bulurken, Ganos Dağları'nın eteklerinde farklı pistlerden yapılan yamaç paraşütüyle de adrenalin yüklü anlar yaşıyor.

    Yeşil ile mavinin buluştuğu Uçmakdere'de doğal güzelliklerin tadını çıkaran ziyaretçiler, mahallede bulunan ve restore edilen tarihi evleri de gezerek fotoğraf çektiriyor.    İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, Uçmakdere'nin doğal güzelliklerinin yıllardır ziyaretçileri cezbettiğini söyledi.

    Yurt içi ve yurt dışından Tekirdağ'a gelen turistlerin mutlaka Uçmakdere'ye uğradığını ifade eden Hacıoğlu, şunları kaydetti:

    "Tekirdağ pandemi sonrası tatilcilerin Trakya'da en çok tercih ettiği il oldu. Çevreyle, doğayla barışık, eko turizm, agro turizm, yürüyüş parkurları olan kent misafirlerini ağırlıyor. Maviyle yeşilin buluştuğu Uçmakdere kentte en çok rağbet gören yerlerinden oldu. Uçmakdere'de Rumlar'dan kalan tarihi evlerin olması, organik ürünlerden oluşan kahvaltı yapma imkanının olması, ormanla iç içe olması, denize yakın olması burasını cazip hale getiriyor."

    Hacıoğlu, İstanbul'a yakın olması nedeniyle özellikle hafta sonu Uçmakdere'de yoğunluk yaşandığını dile getirerek, kente gelen ziyaretçilerin Tekirdağ'dan çok güzel anılarla ayrıldığını aktardı.

    Uçmakdere Mahalle Muhtarı Burhan Elmas da çok sayıda turistin mahalleyi ziyaret etmesinden mutlu olduklarını dile getirdi.
    "Her geçen gün Uçmakdere'ye ilgi artıyor"


    Elmas, Uçmakdare'de tatilcilerin yöresel ürünlerle kahvaltı, yürüyüş yapma, denize girme ve yamaç paraşütü gibi çok güzel etkinlikler yapma imkanı bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

    "Mahallemize her yerden ziyaretçi geliyor. İstanbul ve yakın illerin yanı sıra yurt dışından da ziyaretçiler mahallemize gezmeye geliyor. Burada hem gezip, hem de doğal ürünlerden oluşan kahvaltılarımızdan yiyorlar. İsteyenler burada mahallemizin ada çayı, kekik, ıhlamur ve doğal ürünlerinden de alıyorlar. Sahilde denize girip, paraşütle uçuş yapıyorlar. Mahallede restore edilen tarihi evler de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Her geçen gün mahallemize ilgi artıyor. Mahalle halkımızda bu durumdan memnun oluyor."


    Anadolu Ajansi

    Yorum yap


    • #34
     'Turizmin başkenti' Antalya'nın alternatif turizm rotaları

     Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya, sadece denizi, kumu, güneşi ve lüks otelleriyle değil, sınırları zorlayan macera, kültür-sanat ve eğlence imkanlarıyla da ziyaretçilerine keyifli tatil imkanı sunuyor.


     Bekir Bektaş |03.09.2020
     Antalya     Coğrafi konumu ve fiziki şartlarıyla çok özel konuma sahip olan Antalya, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil rotasında yer alıyor.

     Doğal güzellikleri, denizi, tarihi dokusu ve kültürel yapısı ile "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya, sınırları zorlayan tatil imkanlarının sunulduğu beş yıldızlı konaklama tesislerinin yanında, "deniz-kum-güneş" üçlemesine alternatif turizm çeşitliliğiyle de öne çıkıyor.

     Antalya'daki beş yıldızlı otellerin kapılarının ardında, kavurucu sıcaklarda kar topu oynama, binlerce deniz ve tropikal iklim canlılarını inceleme, kültürleri tanıma, rafting ve metrelerce yükseklikten paraşütle uçma gibi imkanlar da bulunuyor.

     Dünyanın önemli turizm destinasyonların biri olan Antalya, bu özelliğiyle tarihi ve kültürel gezileri seven adrenalin ve macera tutkunu yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

     Belek Turizm Merkezindeki The Land of Legends tema park, çeşitli havuzlarıyla motor sporları gösterileri ve hızlı tren başta olmak üzere farklı eğlence ünitesi ve gösteri alanlarıyla hizmet veriyor.

     Ziyaretçilerini, denizaltının büyülü dünyasında yolculuğa çıkaran kent merkezindeki Antalya Akvaryum'da, binlerce deniz canlısı bulunuyor. Akvaryumun yerleşkesindeki "Kar Dünyası" yazın kar topu oynama, Wildpark ise onlarca tropikal iklim canlısını inceleme imkanı sağlıyor. Turistler, 50'den fazla dünyaca ünlü ismin bal mumu heykelinin sergilendiği "Face to Face" müzesini de ziyaret edebiliyor.

     Kum heykelleri ilgi görüyor
     Lara Birlik Plajı'nda bulunan Kum Heykel Müzesi'nde ise her yıl değişen ve geliştirilen temalarla kumdan yapılan 200'ü aşkın heykel yer alıyor. Özellikle eşsiz gün batımı manzaraları ve geceleri özel ışıklandırmalarla büyülü bir atmosfer sunan kum heykelleri, ziyaretçilerine farklı bir dünyanın kapısını aralıyor.

     Her dönemden oyuncağın bulunduğu Kepez'deki Anadolu Oyuncak Müzesi, içerisinde onlarca dinozor maketi olan Kemer'deki Dinopark, yetişkinler için Deepfear adlı korku parkı da ilgi görüyor.

     Kanyonları, akarsuları ve milli parklarıyla öne çıkan Antalya'nın hemen her ilçesinde doğa sporları için uygun ortam bulmak mümkün. Manavgat sınırları içerisindeki Köprülü Kanyon, Kemer'deki Göynük Kanyonu, 2 bin 365 rakımlı Toroslar'ın en yüksek tepeleri arasında bulunan Tahtalı Dağı'ndan yamaç paraşütü, Tahtalı ve Tünektepe teleferikleri de macera tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatıyor.
     Manavgat'ta hizmet veren Hip-Notics Cable Park ise su sporlarındaki deneyimini farklı bir seviyeye taşıyarak, yapay göletlerde kablolu su kayağı (wakeboard) deneyimini yaşama şansı veriyor. Kültür-sanat olmazsa olmaz     Yeni kültürleri tanımak ya da sanatsal etkinliklere daha fazla zaman ayırmak isteyenler içinse Antalya, tam bir kültür ve sanat şehri. Kentin kimliğini oluşturan Yörük kültürünün izlerini, hemen her alanda görmek mümkün. Bu kültür, Kemer ilçesindeki Folklorik Yörük Park'ta kurulan kıl çadırda da yaşatılıyor.

     "Antalya'nın vahşi batısı" olarak anılan Manavgat'taki "West Virginia City" ise misafirlerine adeta bir Kovboy film sahnesinin içindeymiş gibi hissettiriyor.

     Anadolu'nun dört bir yanından halk dansları ve halk müziği tınılarının, batı figür ve müzikleriyle harmanlandığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu ile Troya gösterileri de yaz sezonu boyunca Aspendos Antik Tiyatrosu yakınındaki Aspendos Arena'da sahne alıyor.     ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat ise yılın her döneminde sergiden edebiyata, sinemadan gündeme ilişkin konferanslara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. "Antalya alternatifleri en bol olan turizm destinasyonlarından biri"
     Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği Başkanı Cem Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'nın sahip olduğu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra, etkinlik ve işletmeler bazında da dünyada ön sıralarda yer aldığını söyledi.

     Kentin misafirlerine farklı deneyimler yaşattığını aktaran Karaca, "Su sporlarından kültür sanat programlarına, vahşi doğa temalı işletmelerden, adrenalinin en üst düzeyde yaşandığı etkinliklere kadar sahip olduğu geniş etkinlik yelpazesiyle Antalya, alternatiflerin en bol olduğu turizm destinasyonlarından biri." diye konuştu.

     Turistlere, otel dışındaki etkinlikler için de vakit ayırmalarını öneren Karaca, Antalya'daki otellerin sınırları zorlayan kalitede hizmet verdiğini bildirdi.

     Antalya'da her yaş grubuna hitap eden etkinlikler olduğuna işaret eden Karaca, "Antalya gibi sıcak bir iklimde, yaz ayında kar topu oynayabilir, derin denizlerin canlılarını yakından görebilir, dünyaca bilinen bir topluluğun dans gösterisini izleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük kum heykel festivalinde unutulmaz fotoğraflar çekebilir, rafting, zipline ve yamaç paraşütüyle adrenalini iliklerine kadar hissedebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

     Anadolu Ajansi

     Yorum yap


     • #35
      Kovid-19 sürecinde doğayla iç içe tatilin adresi 'saklı cennet' Şenpazar

      Kastamonu'nun doğal güzelliği ile hafızalarda iz bırakan ilçesi "saklı cennet" Şenpazar'da kamp alanı, izole tatil isteyenlerin gözdesi oldu.


      Bilal Kahyaoğlu |02.09.2020


      Fotoğraf: Ünal Kesmen /AA
      Kastamonu
      Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu'nun Şenpazar ilçesinde yapılan Kızılcasu Doğa Eğitim Kamp Alanı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde izole tatilin vazgeçilmez adresleri arasında yer alıyor.

      Şenpazar Belediyesince işletilen alanda bungalov evlerin yanı sıra çadır ve karavan kamp alanları da bulunuyor.

      İlçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta 1040 rakımda bulunan kamp alanını birçok yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. "Misafirlerimiz son derece memnun ayrılıyorlar"      Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, AA muhabirine, kamp alanının turizm cenneti olduğunu söyledi.

      Kamp alanında karavan ve çadırla gelen ziyaretçiler için her şeyin düşünüldüğünü ifade eden Çınar, "Elektrik, su ve atık suyunu atabileceği kanalizasyon sistemimiz var. 100 çadırın üzerinde çadır alanımız var. Her çadırın başında elektrik bulunuyor. Günübirlik misafirlerimiz de mangallarını yapıp doğa eşliğinde buradan mutlu bir şekilde ayrılıyorlar." dedi.

      "Anlatmakla olmaz, Kızılcasuyu yaşamak lazım"
      Kamp alanının yapımının 3 yıl sürdüğünü anlatan Çınar, şunları söyledi:

      "Yaklaşık 5 milyona yakın bir para harcandı. Şenpazar Belediyesi olarak burayı 5 yıllığına kiraladık. Elimizden geldiğince koruyup kollayıp işletmeye çalışıyoruz. Buraya gelen misafirler için yaklaşık 5 yürüyüş parkımız var. Çok yakında Kızılcasu Şelalesi var. Batı Karadeniz'in cenneti olan Kızılcasu Doğa Eğitim Kampı'na herkesi davet ediyorum. Anlatmakla olmaz, Kızılcasuyu yaşamak lazım. Müthiş bir ziyaretçi akınımız var. Çadır, bungalov ve günübirlik misafirlerimiz son derece memnun ayrılıyorlar."

      Anadolu Ajansi

      Yorum yap


      • #36
       Atatürk Baraj Gölü, Salda'yı andıran kıyısıyla ziyaretçi bekliyor

       Bozova ilçesindeki Çatak Mahallesi'nde yer alan baraj gölü kıyısı, mavi ve yeşilin buluştuğu manzarasıyla görenleri büyülüyor.


       Rauf Maltaş |13.09.2020


       Şanlıurfa
       Türkiye'nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı'nın göl kıyısında yer alan ve mavi ile yeşilin buluştuğu Şanlıurfa'nın Bozova ilçesindeki Çatak sahilleri, Salda'yı andıran görüntüsüyle ziyaretçilerini bekliyor.

       Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de birinci, dünyada altıncı sırada yer alan Atatürk Barajı, elektrik üretimi ve sulamaya katkısının yanı sıra Şanlıurfa turizmi için de önemli bir potansiyeli barındırıyor.
       Şehrin önde gelen turizm değerleri arasında yer alan barajı, her yıl yaklaşık 50 bin civarında yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.

       Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Bozova ilçesindeki Atatürk Baraj Gölü kıyısında yer alan Çatak Mahallesi'nde turizmi geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

       Önce mahalleye olan ulaşımı kaliteli ve uzun ömürlü asfaltla buluşturan belediye, ardından Çatak Sosyal Tesisleri'ni bakım ve onarımdan geçirerek halkın hizmetine sundu.

       Yaklaşık 600 bin metrekareden oluşan piknik ve mesire alanının bitki örtüsünü genişleten ve alan içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve kamelyaları yapan belediye yeni çehresiyle Çatak'ı cazibe merkezine dönüştürmeye çalışıyor.

       Baraj gölü kıyısında yer alan ve mavi ile yeşilin buluştuğu, Salda Gölü'nü andırması nedeniyle bölgede "Güneydoğu'nun Maldivleri" olarak da nitelendirilmeye başlayan Çatak sahilleri, doğal güzellikleri keşfetmeyi seven ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor. "Saklı cennetimiz"       Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çatak'ın, özellikle bölgedeki yerli turistin uğrak yerlerinden olduğunu söyledi.

       Bölge halkını su ve sahille bu noktada buluşturduklarını ifade eden Beyazgül, Çatak'ın daha çok keşfedilmeye ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.       Atatürk Barajı'ndan turizm anlamında daha çok yararlanmak istediklerini anlatan Beyazgül, şöyle konuştu:

       "Bozova Çatak, güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen adeta saklı cennetimizdir. Bozova Çatak sahilimiz mavi ile yeşilin buluştuğu kendine özgü sahil kumuyla birçok sahil ve tatil beldeleriyle yarışabilecek güzellikte ve kapasitededir. İçerisinde feribot ile doğal güzelliklerinin gezilebildiği Bozova Çatak, ruhun sükuna erdiği eşsiz bir mekandır. Şanlıurfa yalnız görülmesi değil yaşanılması ve havasının solunması gereken şehirdir. Bereketli hilal bölgesinde yer alan Mezopotamya'ya can suyu olmuş Fırat Nehri'ni, yeşil ile mavinin buluştuğu Türkiye'nin Maldivleri'ni andıran Atatürk Barajı kıyısındaki Bozova Çatak'ı görmek istiyorsanız yolunuz mutlaka Şanlıurfa'dan geçmeli."
       Anadolu Ajansi

       Yorum yap

       Hazırlanıyor...
       X