Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Mert Şişmanlar'ın hedefi olimpiyat madalyası

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Mert Şişmanlar'ın hedefi olimpiyat madalyası

  Milli judocunun hedefi olimpiyat madalyası

  Manisa'da ailesinin yönlendirmesiyle başladığı judoda dünya çapında başarılara imza atan milli judocu Mert Şişmanlar, olimpiyatlarda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

  İbrahim Kahrıman |19.05.2019

  Manisa

  Manisa'da çok hareketli olması nedeniyle 9 yaşında ailesinin enerjisini atması için hobi olarak judoya yönlendirdiği 18 yaşındaki Mert Şişmanlar, kısa sürede elde ettiği Türkiye şampiyonluklarıyla adından söz ettirdi.

  Milli formayla girdiği hemen her organizasyondan madalyayla dönmeyi başaran Mert, son 2 yılda, Litvanya'da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda birinci, Bulgaristan'da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası'nda ikinci ve Bahamalar'da düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası'nda ise üçüncü oldu.

  Uluslararası derecelerinin yanı sıra 5 kez de Türkiye şampiyonluğunu kazanan milli judocu, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  "Türk bayrağını göndere çektirmek inanılmaz bir duygu"

  Mert Şişmanlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk yıllarda hobi olarak sürdürdüğü sporda kendisini keşfettiğini, zamanla sporu hayatının merkezine yerleştirdiğini ifade etti.

  Sporla uluslararası alanda Türk bayrağını göndere çektirmenin inanılmaz bir duygu olduğunu, her Türk gencinin bu duyguyu yaşaması gerektiğine inandığını dile getiren Mert, "Her sporcu gibi benim de hayalim olimpiyatlara katılmak. Hedefim olimpiyatlarda altın madalya kazanmak, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek." dedi.

  "Artık dünyanın sayılı sporculardan"

  Mert Şişmanlar'ın antrenörü Fatih Akcan ise sporcusu ile yaklaşık 10 yıl önce tanıştıklarını, henüz çocukken elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun başarılı bir geleceğe ışık tuttuğunu söyledi.

  Zamanla büyük mesafe kaydeden Mert'in örnek bir sporcu olduğunu ifade eden Akcan, şöyle konuştu:

  "Mert artık sadece Türkiye'de değil dünyada sayılı sporculardan biri. Birkaç yıl içerisinde büyükler kategorisinde de ses getireceğine inanıyorum. 2020 Tokyo Olimpiyatları için baraj müsabakalarına gidiyor. Başarılı olursa ilk olimpiyatı 2020 olacak. Ama yaşı henüz çok genç, 2020 olmazsa hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak."


  Anadolu Ajansi
Hazırlanıyor...
X